IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

TRIFO+ BLACK vs Mamibot VSLAM – Rywalizacja nie tylko na centymetry!

TRIFO+ BLACK vs Mamibot VSLAM

Hybrydowy robot sprzątający TRIFO+ BLACK wnosi zupełnie nową jakość w dziedzinie automatycznego sprzątania na sucho i mokro. Postanowiliśmy go zestawić z jednym z hitów, jeśli chodzi o roboty odkurzające i mopujące, czyli z Mamibot VSLAM.

Poniżej dowiecie się, czym się różnią te urządzenia.

Wygląd

Obydwa roboty sprzątające na pierwszy rzut oka są do siebie podobne. Najmniej różnic widać na spodzie, gdzie układ jezdny, szczotki i czujniki rozmieszczono w bardzo przybliżony sposób.

TRIFO+ BLACK vs Mamibot VSLAM
Mamibot VSLAM / TRIFO+ BLACK

Patrząc na górną powierzchnię widać od razu, że lakierowana i błyszcząca powierzchnia VSLAM wygląda atrakcyjnie, ale dość szybko widać na niej kurz i odciski palców.

TRIFO+ BLACK ma matową powierzchnię. Nie widać na niej odcisków palców, a i kurz nie daje się tak we znaki jak w przypadku VSLAMa.

VSLAM dysponuje tylko jednym przyciskiem do włączania sprzątania i uruchamiania wyszukiwania sieci Wi-Fi. TRIFO+ BLACK ma dwa przyciski. Jeden służy do włączania i wyłączania urządzenia, a drugi pozwala ręcznie nakazać mu powrót do stacji ładującej.

Rozmiary

Wysokosc_Vslam_VS_Trifo+
Wysokość VSLAM i Trifo+

Ciekawie jest także, gdy porównamy te roboty, patrząc na nie z boku. Do niedawna VSLAM dzierżył palmę pierwszeństwa wśród robotów z kamerą, jeśli chodzi o wysokość (8,4 cm). Dzięki niej mógł swobodnie zmieścić się pod większością mebli, w tym także łóżek. TRIFO+ BLACK ustanawia nowy standard. Jego smukła sylwetka wystaje ponad podłogę jedynie na 7,4 cm, czyli o cały centymetr jest niższy niż konkurent.

Aplikacja

Aplikacja to coś, co dla wielu użytkowników jest podstawową formą komunikacji z robotem sprzątającym. To dzięki niej bez problemu można ustawić tryby pracy, regulować moc ssania (wpływa to także na głośność). Dodatkowo możesz monitorować zużycie energii w akumulatorze, a także ustalać harmonogramy samodzielnego sprzątania.

Czym różnią się te, które obsługują TRIFO+ BLACK i Mamibot VSLAM?

VSLAM korzysta z aplikacji WeBack, która jest odpowiedzialna za obsługę bardzo wielu różnych urządzeń, w tym także robotów sprzątających.

TRIFO+ BLACK korzysta z aplikacji dedykowanej Trifo Home.

Aby skorzystać z każdej z nich, należy zarejestrować się, podając kraj, z którego się pochodzi (w naszym przypadku Polskę). Potem podać swój numer telefonu i ustalić hasło, a potem udzielić stosownych pozwoleń (na dostęp do lokalizacji i aparatu).

Różnice zaczynają się już przy parowaniu aplikacji z urządzeniami. W przypadku VSLAM należy zeskanować kod znajdujący się na spodzie urządzenia. Uruchomić urządzenie, aktywować wyszukiwanie sieci Wi-Fi, w aplikacji podać do niej hasło i sparować urządzenie klikając odpowiednią opcję.

W przypadku TRIFO+ BLACK dodaje się urządzenie dostępne na liście. Aktywuje się tryb parowania, przytrzymując przycisk powrotu do bazy przez kilka sekund. W aplikacji trzeba wybrać odpowiednią sieć Wi-Fi i podać do niej hasło. Gdy na ekranie smartfona pojawi się kod QR, to należy pokazać go kamerce robota. Reszta dokona się sama.

Najważniejsze jednak jest to, co aplikacja ma do zaoferowania użytkownikowi sparowanego robota. W obydwu można uruchomić jeden z trybów sprzątania, ustalić harmonogram sprzątania, wybrać moc, nakazać powrót do stacji ładowania, a także sterować robotem ręcznie wskazując mu kierunki poruszania się za pomocą przycisków – jak małym samochodzikiem sterowanym radiem.

Monitoring domu i zużycia akcesoriów

Podgląd z wbudowanej kamery

Niebagatelną przewagą aplikacji TRIFO+ BLACK jest tryb, w którym można sprawdzić co dzieje się w domu pod nieobecność właścicieli robota! Wbudowana kamera może streamować wszystko, co zobaczy do aplikacji. Dzięki temu nie tylko sprawdzimy, czy urządzenie faktycznie sprząta dom, ale także, czy wszystko jest w nim w porządku.

Robot działa po prostu jak kamera na kółkach, którą można sterować samemu. Można też podejrzeć to, co widzi podczas standardowego sprzątania. Złodziej może nawet nie zorientować się, że jest podglądany przez niepozorne urządzenie. Właściciel może zrobić mu zdjęcie lub nagrać film.

Dodatkowo użytkownik otrzymuje wiadomości, choćby o awarii, albo tym, że ktoś podniósł urządzenie z podłogi.

Monitoring zużycia akcesoriów

W aplikacji znajduje się też licznik pokazujący czas pracy każdego z elementów eksploatacyjnych – szczotki głównej, szczotek bocznych i filtra HEPA.

TRIFO+ BLACK zamiata konkurenta!

Jeden centymetr w wielu przypadkach nie robi wielkiej różnicy, chyba że chodzi o drobne elementy urządzeń precyzyjnych. W przypadku wysokości robotów sprzątających sprawia, że wyższe nie wjadą pod meble i nie sprzątną kłaków sierści kota lub psa, kurzu, naniesionego przez dzieci piasku, czy rozsypanego ryżu lub kaszy.

Materiał, z którego wykonano górną część obudowy, wpływa na częstość usuwania kurzu, który osiadł lub odcisków palców użytkowników lub zwierząt domowych, które niejednokrotnie mogą sprawdzać, co to za nowy domownik, który sam jeździ i wydaje dziwne odgłosy.

Aplikacja, która zapewnia możliwość streamowania widoku z kamery do smartfona użytkownika, robienia zdjęć czy zapisania wideo. Pozwala na monitoring czasu użycia elementów eksploatacyjnych to atuty nie do przecenienia. Jednym słowem TRIFO+ BLACK zamiata konkurencję!

Sprzęt do testów i porównań dostarczył sklep 7neebo.shop.

Przewagi 7neebo

Satysfakcja gwarantowana

Każdy konsument nabywający produkt w sklepie internetowym oraz opłacając zamówienie on-line, ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży produktu bez podania żadnej przyczyny w terminie 14 dni od dnia, w którym wszedł w posiadanie urządzenia.

Dodatkowo w ramach programu „SATYSFAKCJA GWARANTOWANA” Klienci do 14 dni mają szansę sprawdzenia wybranego robota ze sklepu 7neebo.shop, którego zdecydują się kupić. To oznacza możliwość wyciągnięcia produktu z oryginalnego opakowania, uruchomienia i używania w swoim domu, aby sprawdzić, czy jakość jego pracy odpowiada docelowym potrzebom.

Jeśli Ci się nie spodoba, możesz go zwrócić, a sklep go przyjmie, jeżeli spełnione zostaną określone warunki lub wymienimy go na inny model, który klient wybierze.

Z programu nie mogą korzystać osoby prawne, jednostki organizacyjne, które nie mają osobowości prawnej i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które kupują produkt związany z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową, a także podmioty mające podpisane umowy dystrybucyjne lub inne umowy, których przedmiotem jest dostawa produktów objętych programem.

Gwarancja VIP

Gwarancję VIP można dokupić do pojedynczych produktów z sekcji Robotów hybrydowych, Robotów do mycia okien, Mop, Odkurzaczy pionowych i cyklonowych.

Wyłączone z Gwarancji są akcesoria, zestawy oraz produkty z sekcji Outlet i Gadżety.

Gwarancja jest kupowana wraz z urządzeniem i nie ma możliwości jej późniejszego zakupu.

Zarabiaj z 7neebo

7neebo.shop oferuje możliwości współpracy niemal każdemu. Partnerem może zostać każdy przedsiębiorca, który chciałby w swoim sklepie / punkcie detalicznym / na wyspie w galerii zaprezentować produkty z 7neebo, a także gdy chcesz, aby te produkty uzupełniły Twoją ofertę promocyjną.

Jeśli chcesz sprzedawać urządzenia z 7neebo wśród znajomych, sąsiadów, na prezentacjach, to sklep 7neebo zaprasza do kontaktu.

Jeśli jesteś blogerem, influencerem, youtuberem i chcesz sprawdzić w działaniu i zaprezentować na lamach swojego medium recenzję lub zrobić porównanie produktów z 7neebo.shop z konkurencyjnymi urządzeniami, to śmiało zgłoś się, a niezwłocznie pojawi się kontakt z propozycją współpracy.

Facebook Comments