IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

TRIFO+ BLACK vs iRobot Roomba i7

Trifo+ Black vs iRobot Roomba i7 - tytuł

Roboty z kamerą to jedne z popularniejszych odkurzaczy automatycznych na rynku.

W mediach można trafić na reklamy produktów iRobot, które w taką kamerę są wyposażone. Sporo ludzi je kupuje nie zwracając uwagi na to, że na rynku są konkurencyjne do nich produkty, które kosztują ułamek ich ceny, a funkcjonalnością biją je na głowę.

Postanowiliśmy zestawić wartości użytkowe robota sprzątającego iRobot Roomba i7 kosztującego około 2400 zł z modelem TRIFO+ Black kosztującym mniej niż 1500 zł, czyli mamy różnicę około 900 zł w cenie za zestaw.

Do ceny odniosę się jeszcze na końcu tekstu, dlatego na razie skupmy się na parametrach użytkowych wspomnianych urządzeń.

Wygląd

Obydwa roboty sprzątające mają, patrząc z góry, okrągłe obudowy z przyciskami. iRobot ma dodatkowo wystający moduł czujnika dla wirtualnej ściany.

Trifo+ Black iRobot Roomba i7 top

Patrząc od spodu, widać pierwsze wyraźne różnice. iRobot ma jedną szczotkę boczną i dwie szczotki główne, rolkowe z silikonowymi paskami. Dodatkowo widać czujnik podłoża i wylot służący do połączenia robota z opcjonalną stacją dokującą z odsysaniem śmieci.

Trifo+ Black iRobot Roomba i7 bottom

TRIFO+ Black ma dwie szczotki boczne zagarniające śmieci do jednej głównej rolkowej szczotki z włosiem i silikonowymi paskami V w otworze ssącym. Są oczywiście czujniki spadku, ale i moduł pojemnika na kurz. Moduł jest wymienny i można go zmienić na pojemnik na wodę, do którego przyczepiana jest ściereczka mopująca.

Obudowa TRIFO+ Black wykonana jest z bardzo matowego materiału, dzięki czemu niemal nie widać na nim odcisków palców. iRobot Roomba i7 ma obudowę łączącą elementy matowe, półmatowe i wykończone na wysoki połysk.

Ocenę estetyki pozostawiam Wam. Sam wolę jak najmniej krzykliwy wygląd produktów. Mają się one komponować w każdym wnętrzu i niezbyt przyciągać wzrok gości lub domowników.

Rozmiary

Patrząc z boku różnice także widać od razu. TRIFO+ Black jest smukły, a Robot Roomba i7 wygląda przy nim grubo. Różnica między nimi wynosi 21 mm, a to bardzo dużo, przyjmując, że iRobot ma aż 95 mm grubości.

Aplikacja

Aplikacje

Aplikacja dla wielu użytkowników jest podstawową formą sterowania robotem sprzątającym. To dzięki niej bez problemu można wysłać urządzenie do pracy lub nakazać mu powrót do bazy ładującej. Można wybrać tryby pracy, regulować moc ssania (wpływa to na głośność). Monitorować zużycie energii w akumulatorze, a także ustalać harmonogramy samodzielnego sprzątania na każdy dzień tygodnia.

TRIFO+ Black korzysta z aplikacji dedykowanej Trifo Home, a i7 z iRobot HOME.
Najważniejsze jednak jest to, co aplikacja ma do zaoferowania użytkownikowi sparowanego robota. W obydwu można uruchomić jeden z trybów sprzątania, ustalić harmonogram sprzątania, wybrać moc. Nakazać powrót do stacji ładowania, a także sterować robotem ręcznie wskazując mu kierunki poruszania się za pomocą przycisków – jak małym samochodzikiem sterowanym radiem.

Aplikacja iRobot HOME pozwala na podobne działania. Dodatkowo może synchronizować pracę robota sprzątającego z innym robotem zajmującym się mopowaniem – trzeba go dokupić dodatkowo.

Monitoring domu i zużycia akcesoriów w aplikacji TRIFO+ Black

Niebagatelną przewagą aplikacji TRIFO+ Black jest tryb, w którym można sprawdzić co dzieje się w domu pod nieobecność właścicieli robota! Wbudowana kamera może streamować wszystko, co zobaczy do aplikacji. Dzięki temu nie tylko sprawdzimy, czy urządzenie faktycznie sprząta dom, ale także, czy wszystko jest w nim w porządku. Robot działa po prostu jak kamera na kółkach, którą można sterować samemu. Można też po prostu podejrzeć to, co widzi podczas standardowego sprzątania. Złodziej może nawet nie zorientować się, że buszując po domu właściciela robota, jest podglądany przez niepozorne urządzenie, a właściciel może zrobić mu zdjęcie lub nagrać film.

TRIFO+ BLACK - Kamera

Dodatkowo użytkownik otrzymuje wiadomości, choćby o awarii, albo tym, że ktoś podniósł urządzenie z podłogi.

W aplikacji znajduje się też licznik pokazujący czas pracy każdego z elementów eksploatacyjnych – szczotki głównej, szczotek bocznych i filtra HEPA.

Mopowanie w TRIFO+ Black robi różnicę

Wspomniałem, że aplikacja iRobot HOME może synchronizować pracę robota sprzątającego z innym robotem mopującym. Drugi robot może być jednym z rodziny modeli, które kosztują od kilkuset złotych w górę. Wtedy tandem sprzątająco-mopujący może kosztować co najmniej 3000 zł, a w skrajnych przypadkach nawet niemal 5000 zł.

TRIFO+ ma możliwość wymiany zbiornika na kurz na zbiornik na wodę z doczepianą szmatką z mikrofibry służącą do mopowania. Zbiornik ma wbudowaną elektroniczną pompę dozującą ilość wody zwilżającej szmatkę. Zbiornik mopujący znajduje się w zestawie, więc nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów związanych z dokupowaniem akcesoriów.

Dlaczego uważam, że TRIFO+ Black jest lepszy

Robiąc poprzednie zestawienie TRIFO+ Black z Mamibot VSLAM różnica w wyskokości robota wynosiła raptem 1 cm. W przypadku porównania z iRobot Roomba i7 jest to ponad 2 cm.

Wygląd jest kwestią uznaniową. Jednym spodoba się przyciągający wzrok kombinowany design i7, a innym stonowane, matowe wykończenie TRIFO+.

Głośność i7 jest wyraźnie wyższa niż w przypadku TRIFO+ porównując najgłośniejsze tryby pracy na dywanie. Na papierze to niby tylko 3 dB, ale realnie jest to słyszalna różnica.

Aplikacje pod względem użyteczności są porównywalne, ale na korzyść iRobot HOME przemawia całkowite spolszczenie wszelkich komunikatów i informacji. TRIFO+ przewagę ma w trybie monitorowania pomieszczeń, gdzie kamera pozwala na zapis zdjęć i sekwencji wideo. Mogą być na nich uwiecznione wizerunki ewentualnego włamywacza. Pozwala to też sprawdzić, czy żelazko jest wyłączone lub w mieszkaniu nie dzieje się coś niepokojącego.

Obydwa roboty sprzątają skutecznie i radzą sobie zarówno z kurzem, piaskiem, włóknami i innymi zanieczyszczeniami.

iRobot ma tendencję do wystrzeliwania lekkich dużych śmieci przez pojedynczą szczotkę boczną, a TRIFO+ w takich przypadkach często zapobiega temu dzięki drugiej szczotce zgarniającej wystrzelony przez drugą szczotkę śmieć, choć i jemu zdarza się przemieścić śmieć poza zasięg sprzątania.

Dużą przewagą TRIFO+ jest możliwość mopowania bez potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów. Zbiornik na wodę z elektronicznym sterowaniem wypływem wody i przypinaną ściereczką, którą można prać i używać wielokrotnie, znajdują się w zestawie. Dzięki temu prócz odkurzania można zatrudniać robota do ścierania podłogi na mokro.

O cenach wspominałem dwukrotnie. iRobot kosztuje o około 900 zł więcej niż TRIFO+ (warte w tym momencie mniej niż 1500 zł) , a w przypadku dokupienia drugiego robota mopującego cena skacze o co najmniej 600 zł w górę, by skrajnie osiągnąć nawet niemal 5000 zł!

Biorąc wszystkie za i przeciw pod uwagę przyznaję TRIFO+ Black nagrodę ECONO, gdyż za mniej niż 1500 zł zyskujemy smukłego i eleganckiego robota hybrydowego (sprzątająco-mopującego) z kamerą pozwalającą na monitoring mieszkania. Trudno znaleźć w tej cenie realną konkurencję.

ECONO Award

Przewagi Awangard

Satysfakcja gwarantowana

Każdy konsument nabywający produkt w sklepie internetowym oraz opłacając zamówienie on-line, ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży produktu bez podania żadnej przyczyny w terminie 14 dni od dnia, w którym wszedł w posiadanie urządzenia.

Dodatkowo w ramach programu „SATYSFAKCJA GWARANTOWANA” klienci do 14 dni mają szansę sprawdzenia wybranego robota ze sklepu Awangard, którego zdecydują się kupić. To oznacza możliwość wyciągnięcia produktu z oryginalnego opakowania, uruchomienia i używania w swoim domu, aby sprawdzić, czy jakość jego pracy odpowiada docelowym potrzebom.

Jeśli Ci się nie spodoba, możesz go zwrócić, a sklep go przyjmie, jeżeli spełnione zostaną określone warunki lub wymienimy go na inny model, który klient wybierze.

Z programu nie mogą korzystać osoby prawne, jednostki organizacyjne, które nie mają osobowości prawnej i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które kupują produkt związany z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową, a także podmioty mające podpisane umowy dystrybucyjne lub inne umowy, których przedmiotem jest dostawa produktów objętych programem.

Gwarancja VIP

Gwarancję VIP można dokupić do pojedynczych produktów z sekcji Robotów hybrydowych, Robotów do mycia okien, Mop, Odkurzaczy pionowych i cyklonowych.

Wyłączone z Gwarancji są akcesoria, zestawy oraz produkty z sekcji Outlet i Gadżety.

Gwarancja jest nabywana wraz z urządzeniem, nie ma możliwości jej późniejszego zakupu.

Zarabiaj z Awangard

Awangard oferuje możliwości współpracy niemal każdemu. Partnerem może zostać każdy przedsiębiorca, który chciałby w swoim sklepie / punkcie detalicznym / na wyspie w galerii zaprezentować produkty z Awangard, a także gdy chcesz, aby te produkty uzupełniły Twoją ofertę promocyjną.

Jeśli chcesz sprzedawać urządzenia z Awangard wśród znajomych, sąsiadów, na prezentacjach, to sklep Awangard zaprasza do kontaktu.

Jeśli jesteś blogerem, influencerem, youtuberem i chcesz sprawdzić w działaniu i zaprezentować na lamach swojego medium recenzję lub zrobić porównanie produktów z Awangard z konkurencyjnymi urządzeniami, to śmiało zgłoś się, a niezwłocznie pojawi się kontakt z propozycją współpracy.

Urządzenia do testów docierają do nas dzięki Awangard.

Źródło: Awangard, Ceneo

Zapraszamy do komentowania i przesyłania treści za pomocą kanałów społecznościowych. Twórcy najciekawszych komentarzy w danym tygodniu mają szansę otrzymać ciekawe nagrody.

Facebook Comments