IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

Oszczędzaj pieniądze kupując produkty w zestawach

Akcja partnerska
Maciej Lewczuk produkty w zestawach

Maciej Lewczuk

Czy da się kupować taniej? Są kody rabatowe, wyprzedaże i promocje – te prawdziwe promocje. Są jednak sposoby, aby zaoszczędzić więcej. Chodzi o produkty w zestawach.

Kupowanie

Ludzie kupują. Truizm, ale prawdziwy nawet teraz „w czasach zarazy”, bo nie chodzi tylko o papier toaletowy, kasze, makarony i ryż. Ludzie nadal kupują elektronikę, książki, ubrania, buty, itp. Może nie jest to ten poziom, jak jeszcze kilka tygodni temu, ale handel kwitnie.

Nadal kupujemy analogowo, że się tak wyrażę, czyli po prostu chodząc osobiście do sklepów, kiosków, na bazary, do aptek, itp. Mniej, bo jednak strach przed pandemią paraliżuje. Tak, mnie też.

Jednak sytuacja niejako sprowokowała ludzi do sięgnięcia po platformy internetowe. Sprawiła, że ludzie zamawiają towary w sklepach i liczą, że kurier dowiezie je w rozsądnym czasie. Podobnie jest z restauracjami. Część zamknęła się na czas kwarantanny, a część pracuje, ale serwuje dania tylko na wynos lub z dowozem.

Czy to jednak jedyne wyjście dla firm? Czy klienci skazani są na podwyżki cen i płacenie za dowóz?

Są platformy, w których można zamówić np. 6 par butów, zapłacić, a te przywiezie nam kurier za darmo. Po przymierzeniu można odesłać niepotrzebne pary, ale pieniądze odzyskamy dopiero po czasie – nasze środki są zamrożone na jakiś czas. Takie rozwiązanie satysfakcjonuje tylko tych, którzy dysponują odpowiednim zapasem gotówki lub środków na koncie.

Ciekawym sposobem na zaoszczędzenie i wyposażenie się w potrzebne i przydatne produkty jest kupowanie produktów w zestawach.

Kupuj produkty w zestawach

Część firm, aby sprzedać to, co ma w magazynach lub mimo wszystko zarabiać, obniża ceny produktów. Zazwyczaj do poziomu nieco tylko przekraczającego poziom ceny zakupu danego towaru, ale jest pewien malutki haczyk. Chodzi o to, aby kupić od nich nie jeden, a dwa produkty. Inni oferują zniżki na kolejne produkty albo wręcz dokładają trzeci lub czwarty za przysłowiowy grosz, aby tylko zachęcić potencjalnego nabywcę.

W przypadku odzieży i obuwia takie zestawy miewają sens. Przykładowo kupujemy płaszcz, do tego sweter i spodnie, a do zamówienia dorzucamy jeszcze skarpetki. Za płaszcz płacimy 100 procent jego wartości, za sweter 75 procent, za spodnie już tylko 50 procent, a skarpetki sprzedawca dorzuca gratis. W skrajnych przypadkach można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Przyznam, że sam korzystałem z takich promocji, szczególnie gdy byłem w podróży poślubnej w USA. Niemal każdy sklep oferował takie transakcje wiązane. Zamiast za 2 pary jeansów zapłacić 70 dolarów, wychodziłem ze sklepu z 3 parami jeansów, bluzą, środkiem do impregnacji obuwia i szczoteczką do nubuku. Z portfela ubywało mi „tylko” 69 dolarów. To tylko jeden z przykładów. Było to już dość dawno. Sporadycznie w Polsce da się dokonać podobnych „cudów” i to nie tylko w tak zwany „Black Friday”.

Nie da się? Da się!

Współpracujemy ze sklepem Awangard, który dostarcza nam część sprzętu do testów. Na ich przykładzie podam możliwości, jakie niesie ze sobą kupowanie produktów w zestawach. Firma od samego początku oferuje swoim klientom możliwość wyposażenia się w sprzęt służący do sprzątania i szeroko pojętego czyszczenia. Co ciekawe, klienci nie tylko mogą kupować te produkty pojedynczo, ale też właśnie w różnego rodzaju zestawach.

Malkontent powiedziałby zapewne, że wyprzedają stary zalegający w magazynach towar, bo „im nie zszedł”. A tu pełne zaskoczenie. Okazuje się, że nawet wchodzące do sprzedaży nowe produkty są oferowane w zestawach. Nie tylko ze starszymi, ale łączone są też tylko całkiem nowe propozycje. Część klientów chwali sobie takie działanie. Nie tylko zyskują dobrej jakości i nowoczesny sprzęt, a propozycje dodatkowych urządzeń. To nie tylko bezładny wybór z asortymentu, ale przemyślane i komplementarne rozwiązania.

produkty w zestawach 7neebo 1

Przykład dobrego dobrania produktów to choćby inteligentna lampka nocna NEEBo NOX i pas z czujnikami NEEBo RestOn.

O pasie pisałem niedawno w artykule o monitorowaniu snu. Pas pozwoli na sprawdzenie jakości snu, a lampka jest idealnym dopełnieniem całości. Korzysta ona z tej samej aplikacji, co pas. Dzięki zmianie kolorów i wbudowanemu głośnikowi potrafi sprawić, że osoby z problemem z zasypaniem łatwiej zapadną w sen i łagodniej się wybudzą. Osobno, kupując te produkty, zapłacilibyście 1454 zł – niemało, ale biorąc je w zestawie, uszczuplicie portfel o nieco ponad 770 zł. Rabat wynosi 47 procent!

Nie w kij dmuchał, jakby to powiedział mędrzec.

Awangard oferuje także inne zestawy. Może nie mają już tak spektakularnego stosunku ceny pojedynczych produktów do zestawów składających się z nich, ale pojawiają się nowe, zmieniają i warto je śledzić. Szczególnie gdy szukacie produktów z szeroko pojętego rynku Smart Clean. Są to roboty sprzątające i mopujące do podłóg i okien, odkurzacze pionowe, oczyszczacze powietrza, elektryczne mopy obrotowe, klasyczne odkurzacze cyklonowe. Urządzenia do kontroli i wspomagania osób z problemami ze snem (pas do kontroli snu, lampka do wspomagania zasypiania i budzenia). Urządzenia audio – głośniki bezprzewodowe i takież słuchawki.

Innym przykładem jest choćby promocja oznaczona takim bannerem:

Zakupy w zestawach

Można samemu zestawić sobie zestaw promocyjny. Za pierwszy zestaw zapłacimy pełną cenę, ale dokładając kolejny można od najtańszego urwać obiecany procent. Warto robić te zestawy z głową, bo dzięki temu można zyskać sporo. Warto pamiętać, że 5 produkt dostajemy gratis + maseczkę ochronną w bonusie.

Dodatkowo zdradzę może nieco przedwcześnie, ale co mi tam. Pojawią się produkty do pielęgnacji urody, których nie widziałem jeszcze w sklepach w Polsce. Urządzenia do oczyszczania i wzbogacania wody na różne sposoby, oczyszczania warzyw i owoców z toksyn. pojawi się też bogata oferta elektromobilności. Sam ostrzę sobie na nie zęby, bo próbki niektórych już testuję i wkrótce będziecie mogli o nich przeczytać.

Aby nie było, że Awangard to jedyna taka firma, podam przykład ofert proponowanych choćby przez wielkie hipermarkety RTV i AGD. Przykładowo, kupując telewizor, dostajemy propozycję dokupienia uchwytu na ścianę, drugiego pilota, klawiatury bezprzewodowej do obsługi systemu SmartTV, czy też wzbogacającego dźwięk sound bara. Zysk co prawda nie sięga tu już dziesiątek procent, ale i tak zyskuje się nieco grosza.

Warto rozglądać się za rozsądnymi ofertami łączącymi różne przydatne produkty. Można za jedynie część ceny kupić to, na co nie miałoby się pieniędzy, kupując osobno.

Źródła zdjęć: Fernando Mengoni from FreeImages, Awangard

Naszym partnerem strategicznym jest Awangard.

Zapraszamy do komentowania i przesyłania treści za pomocą kanałów społecznościowych. Twórcy najciekawszych komentarzy w danym tygodniu mają szansę otrzymać ciekawe nagrody.

Facebook Comments