IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

Możesz spać lepiej z nowymi urządzeniami NEEBo Sleep

NEEBo Sleep Możesz spać lepiej z nowymi urządzeniami - tytul

Na początku marca pisaliśmy o tym, że można w domowym zaciszu mierzyć jakość snu, co ma na niego wpływ. Przedstawiliśmy produkty marki Sleepace, które świetnie mierzą i wspomagają sen.

Teraz nadciągają wielkimi krokami następcy opisanych tam produktów. Tym razem będą dostępne pod nową marką NEEBo Sleep, która należy do właściciela sklepu Awangard.pl.

Niedawno pojawiły się tam w przedsprzedaży produkty NEEBo Sleep, które mają jeszcze lepiej i dokładniej monitorować sen, a także urządzenia wydajnie go wspomagające – chodzi zarówno o zasypianie, jak i budzenie.

Nie tylko polisomnografia

Polisomnografia to badanie jakości snu wykonywane w laboratoryjnych warunkach w szpitalu. Do ciała pacjenta podłącza się sporo czujników, zakłada specjalną maskę monitorującą oddech, nagrywa też na wideo przebieg snu wraz z odgłosami wydawanymi przez pacjenta. Wyniki analizuje biegły lekarz i przedstawia je pacjentowi wraz z proponowaną terapią.

Opisywaliśmy także, jak działa specjalne urządzenie do mierzenia jakości snu we własnym domu, a chodzi o Sleepace RestOn.

Urządzenie instaluje się pod prześcieradłem w miejscu, gdzie zazwyczaj spoczywa klatka piersiowa lub łopatki śpiącej osoby. Sparowane z aplikacją na smartfonie lub tablecie urządzenie sprawdza za pomocą wbudowanych czujników ruchy użytkownika, w tym także oddechy i bicie serca.

Potem można sprawdzić przejrzyście prezentowane w aplikacji wyniki, zapoznać się z oceną snu i poradami, jak lepiej i zasypiać, spać i budzić się. Aplikacja dodatkowo może wspomagać te fazy snu za pomocą odpowiednio dobranych odgłosów – biały szum, specjalne melodie, itp.

NEEBo Sleep – śnij lepiej

Produkty marki NEEBo Sleep, które pochodzą z fabryk Sleepace to rozwinięcia poprzednio prezentowanych produktów, ale są i zupełne nowości.

NEEBo Sleep Dot B502T

Z aktualizowanych produktów należy wymienić przede wszystkim nową, dokładniejszą wersję najtańszego czujnika, czyli Dot B502T.

Czujnik mocuje się do rogu poduszki i zbiera on dane o ruchach ciała śpiącej osoby.

NEEBo Sleep RestOn Monitor Z400T

Znacznie dokładniejszym urządzeniem jest zastępujący poprzedni pas RestOn model Z400T. Układa się go identycznie, jak miało to miejsce w poprzednim modelu. Ten jednak ma miększy i cieńszy pas z czujnikami, które jeszcze dokładniej sprawdzają parametry snu użytkownika.

NEEBo Sleep Tracking Pad

Kolejną nowością jest NEEBo Sleep Tracking Pad P300, który wkłada się w poszewkę poduszki. Dzięki temu zabiegowi głowa użytkownika spoczywa na czujnikach, dzięki czemu nie tylko przemieszczanie się ciała, ale też każdy ruch głowy też jest monitorowany. Dodatkowo sprawdzane są oddechy, tętno, odgłosy.

NEEBo Sleep Smart Headphone

Jeśli ktoś ma duże problemy z zasypianiem, propozycją dla niego jest NEEBo Sleep Smart Headphones. Całość przypomina nieco opaski na oczy często spotykane w samolotach. Po prawdzie to od tego gadżetu wywodzi się urządzenie, które nie tylko zasłania oczy, ale też ma wbudowane słuchawki, dzięki którym może generować kojące dźwięki, nie przeszkadzając innym osobom w pobliżu. Co ważne, tu także zamontowano czujniki monitorujące ruchy ciała.

NEEBo Sleep Wake Up Light EW201

NEEBo Sleep Wake Up Light EW201 to lampka nocna połączona z zegarem i głośnikiem Bluetooth. Prócz generowania kojących dźwięków lub budzących delikatnie odgłosów może służyć jako zwykły głośnik Bluetooth. Specjalnie dobrane kolory podświetlenia symulują wschód słońca, co ma wpływać pozytywnie na lepsze wybudzenie.

Ostatnią kategorią produktów są lampki nocne działające w sumie tak jak poprzedni produkt, ale nie mają wbudowanego zegarka, za to oferują aromaterapię. W większości różnych urządzeń stosuje się płynne olejki lub proszek, który rozpuszczać trzeba w wodzie. Takie rozwiązania wymagają regularnego uzupełniania olejków, wody, proszku, mycie pojemników, itp.

NEEBo Sleep Nox Aroma Wymienne wkłady zapachowe

W rozwiązaniu NEEBo Sleep Aroma stosuje się pakiety stałe. Składają się na nie takie zapachy jak lawenda, kwiaty pomarańczy, jaśmin.

Co ważne, jeden pakiet wystarcza na około 30 dni użytkowania. Potem wymienia się go na nowy i już, żadnych dodatkowych czynności. Pakiety wykorzystywane są przez urządzenia w taki sposób, aby ułatwić zasypianie, ukoić, gdy sen jest niezbyt głęboki, a rankiem wybudzić w połączeniu z odpowiednio dobranym światłem i dźwiękami.

Jak widzicie, w dziedzinie monitoringu i wspomagania snu można zrobić całkiem wiele. Nie tylko dowiedzieć się o tym, jak śpimy i uzyskać porady, ale też wspomóc zasypianie oraz budzić się łatwiej i wstawać bardziej wypoczętym. To niezwykle ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Pamiętajcie o tym i pozwólcie sobie na luksus dobrego snu. Warto.

Zapraszamy do komentowania i przesyłania treści za pomocą kanałów społecznościowych. Twórcy najciekawszych komentarzy w danym tygodniu mają szansę otrzymać ciekawe nagrody.

Urządzenia do testów docierają do nas dzięki Awangard.

Źródło: Sleepace, Awangard

Facebook Comments