IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

Lenovo T1 Pro pogromcą iRobot Roomba i7+ oraz S9+

Lenovo T1 Pro - Ranking roboty sprzątające

Z szybkością błyskawicy rozchodzą się wieści, że nadciąga pogromca odkurzaczy automatycznych z bazą ładującą, która odsysa śmieci iRobot Roomba i7+ oraz S9+. Chodzi o robota sprzątającego Lenovo T1 Pro.

Podstawowe funkcje Lenovo T1 Pro

Lenovo to hybrydowy odkurzacz automatyczny z laserowym mapowaniem przestrzeni. Hybryda, czyli funkcja 2w1 – odkurza i mopuje podłogi.
Laser jest najlepszą opcją, jak dotąd, pozwalającą stworzyć dokładną mapę pomieszczeń wraz ze wszystkimi meblami i przedmiotami, które robot może napotkać na swojej drodze.

Dodatkowo urządzenie ma 25 z aż 14 rodzajów czujników, które pozwalają mu na niezwykle efektywną pracę, a użytkownikowi na kontrolę parametrów pracy urządzenia.

Robota wyposażono w potężny akumulator o pojemności 5200 mAh, co pozwala odkurzyć powierzchnię 250m2 i pracować nieprzerwanie przez nawet 2,5 godziny.

Lenovo T1 Pro

Zamontowany bezszczotkowy silnik zapewnia siłę ssania na poziomie 2700 Pa, co, jak twierdzi producent, pozwala wciągać do zbiornika na kurz nawet metalowe monety lub kulki łożyskowe. To już nie przelewki, bo mało który robot tego typu może mu dorównać.

Odkurzacz wjedzie niemal wszędzie, bo bez problemu radzi sobie z progami lub uskokami w podłodze, których wysokość nie przekracza 2 cm.
O czystość powietrza wydostającego się z urządzenia dba filtr HEPA zdolny zatrzymać nawet najdrobniejszy pył, a nawet bakterie, roztocza i niektóre wirusy. Filtr, który z czasem ulega zabrudzeniu, można myć pod bieżącą wodą, co znacznie wydłuża jego czas użytkowania i nie naraża użytkownika na zbędne koszty zakupu nowych, a i pozwala generować mniej śmieci – ekologia.

Całością można sterować za pomocą przystępnej aplikacji mobilnej. Sprawdzać stan urządzenia, wybierać pomieszczenia do sprzątania, ustawiać strefy zabronione, wirtualne ściany, określać przestrzeń do oczyszczenia, aktualizować oprogramowanie wewnętrzne robota.

Baza ładująca z odsysaniem brudu ze zbiornika

Wspomniana w tytule akapitu baza ładująca z odsysaniem brudu ze zbiornika to coś, co stawia w pewnym sensie Lenovo T1 Pro na równi z najlepszymi tego typu konstrukcjami na rynku, czyli iRobot Roomba i7+ oraz S9+.

Lenovo T1 Pro

Po sesji odkurzania robot powróci do bazy, a ta odessie nieczystości ze zbiornika wprost do pojemnego worka, który umieszczono w jej obudowie. Dzięki temu wyrzucanie śmieci jest higieniczne, wyrzuca się zapełniony worek i zakłada nowy. Dodatkowo zwalnia użytkownika z obowiązku każdorazowego opróżniania zbiornika w robocie i to przez długie tygodnie!

Dlaczego pogromca?

Chodzi o to, że odkurzacze automatyczne iRobot Roomba i7+ oraz S9+ mają podobne funkcje. Tylko podobne. Choćby siła ssania, czy też czas pracy, to wartości sporo wyższe od oferowanych przez konkurencyjne konstrukcje. Niewątpliwą przewagą jest wbudowany system mopowania, za który w przypadku iRobota trzeba dopłacić około 2 400 zł – dokupić dodatkowe urządzenie!

Przy cenie ustalonej obecnie w przedsprzedaży na 3377 zł, to urządzenie pisząc kolokwialnie „pozamiata” na rynku i to już wkrótce.

Źródło: 7neebo.shop, Sparrows News

Facebook Comments