IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

Jaki głośnik Bluetooth zabrać w teren?

Maciej Lewczuk

W lutym opisaliśmy możliwości produktów firmy NEEBo w porównaniu do urządzeń firmy JBL. Czytelnicy zwrócili uwagę na to, że w sumie na rynku jest sporo innych marek i moglibyśmy spróbować dobrać dla nich inne produkty audio i przedstawić ich parametry. Nie zawsze łatwo jest znaleźć alternatywę w podobnej cenie.

Niniejszym oddaję Wam porównanie głośników przenośnych NEEBo Travel i NEEBo Mars do szerszej konkurencji z polskiego rynku. Dodatkowe parametry, które wziąłem pod uwagę to cena, od 250-400 zł za głośnik Bluetooth. Koniecznie musiały być to urządzenia podobne, czyli kompaktowe „kostki” z zapięciami do plecaka, roweru, spodni, itp.

Dane techniczne i ceny

Tym razem w zestawieniu brakuje produktu JBL, gdyż firma ta ma może podobne konstrukcje, jak poprzednio zaprezentowany Clip 2, ale jego cena jest zbyt niska, żeby załapał się do zestawienia.

NEEBo MARSNEEBo TRAVELBOSE SoundLink MicroUltimate Ears Roll 2Ultimate Ears Wonderboom
Moc (W)4W5WBrak danych3WBrak danych
Głośniki45 mm + membrana pasywna45 mm + membrana pasywnaBrak danych Brak danych 2×40 mm + 2x membrana pasywna
Odporność na pył i wodęIPX7 IPX7 IPX7 IPX7 IPX7
Akumulator1000 mAh4000 mAhBrak danychBrak danych Brak danych
Waga182g393g290,3g330g420g
Czas pracyDo 12hDo 30hDo 6hDo 9h Do 10h
Czas ładowaniaDo 3hDo 4,5hDo 4hDo 5,5hDo 3h
Bluetooth5.04.2Brak danych Brak danych Brak danych
System głośnomówiącyTakTakTakTakNie
Wymiary (mm)154x98x43,5160x90x6098×3540×135102×93,5
Profile AudioHFP, HSP, A2DP, AVRCPTWS, A2DP, AVRCP, HFP, HSP, AUX, microSDA2DPA2DP, AVRCP, HFPA2DP
DodatkoweKlips magnetycznyMagnetycznie scalana i zapinana obudowa, Power Bank, Nagroda Red Dot Design Award 2018Kontrola przez aplikację Bose Connect, Silikonowy uchwyt, Tryb Stereo + Partyminijack 3,5 mm Zasięg do 30m
Cena (Ceneo 2020.03.18)277 zł377 zł399 zł380 zł319 zł

Najtańszym w zestawieniu jest NEEBo Mars (277 zł), a najdroższym BOSE SoundLink Micro (399 zł).

Teren może sponiewierać Twój głośnik Bluetooth

Każdy z głośników można zabrać w teren. Wszystkie spełniają wymogi normy IPX7. Można je zanurzyć w słodkiej wodzie na 1 metr przez 30 minut.

Obudowy są w miarę odporne na uderzenia, zarysowania i zgniatanie. Może samochodem nie radziłbym po nich jeździć, ale nadepnięcie, czy uderzenie po upadku na kamieniste podłoże nie powinno poważnie uszkodzić urządzeń.

Co my tu mamy?

głośnik Bluetooth

NEEBo Mars jest to najlżejszy w zestawieniu głośnik Bluetooth. Waży mniej niż 200g, ale zapewnia moc 4W + membranę pasywną. Jego akumulator nie jest wielki, ale mimo tego pozwala urządzeniu grać do 12 godzin, a ładuje się do pełna w niespełna 3 godziny. Gra całkiem znośnie, jak na te rozmiary. Wygodny silikonowy klips z zapięciem magnetycznym.

głośnik Bluetooth

NEEBo Travel to już nieco masywniejszy głośnik Bluetooth. Waży niemal 400g. Dwuczęściowa obudowa połączona bardzo solidnym i długim silikonowym paskiem zapewnia mocne połączenie i nie powinna spaść, nawet gdy jest przypięta do ramy górala przy niezbyt wymagającym downhillu.

Wyższa moc w połączeniu z potężnym akumulatorem (4000 mAh) pozwala na pracę do 30 godzin, co jest ewenementem wśród tego typu głośników. Dodatkowo można odtwarzać dźwięki z kart microSD. Wygląd ma tak atrakcyjny i dopracowany, że uzyskał nagrodę Red Dot Design Award 2018. Jako jedyny w zestawieniu ma możliwość pracy jako power bank.

głośnik Bluetooth

BOSE SoundLink Micro waży niespełna 300g, ma silikonowy uchwyt, choć nie pozwala on na przypięcie go nigdzie indziej tylko do wąskich pasków plecaka lub spodni. Nigdzie nie doszukałem się mocy zestawu, ale przyznam, że gra dość dobrze, jak na swoje gabaryty, niestety niezbyt długo – do 6 godzin. Pozwala łączyć się z drugim podobnym głośnikiem w system stereo, ale trzeba wydać za całość około 740 zł, więc może to zaboleć.

głośnik Bluetooth

Ultimate Ears Roll 2 wygląda dość ciekawie. Przyznam, że w pierwszej chwili pomyślałem (jak i kilku moich kolegów), że to idealny głośnik Bluetooth dla katolików. Przyciski sterujące układają się w produktach tej marki w charakterystyczny krzyż. Kolory są dość wyraźne, rzekłbym, że nawet nieco krzykliwe, ale taki to styl.

Niezbyt wielka moc, waga to 330g, a 9 godzin pracy to jednak niezbyt wiele, zważywszy, że ładowanie do pełna zajmuje do 5,5 godziny. Sporo protokołów audio i możliwość podpięcia analogowego źródła poprzez minijacka 3,5 mm to atuty. Kolejnym jest długa gumka zabezpieczająca, która może służyć też jako zawieszka. Cena nieco wysoka.

Ultimate Ears Wonderboom to także nietypowa konstrukcja, jeśli chodzi o projekt i kolory -są czarne, pomarańczowe, niebieskie, szare, ale także pokryte kolorowym materiałem. Dwa głośniki aktywne, tyleż samo membran pasywnych i dość wysoka waga, bo dochodzi do 420g. 10 godzin grania, trzy ładowania, to przyzwoite parametry.

Wygląd przypomina mi „Święty granat ręczny” z filmu Monty Pythona. Przypomina, bo całość jest obła, a zawieszka przypomina zawleczkę. Całość gra nieźle, ale zawieszka to tylko pętelka, trzeba dokupić szeklę lub inny kawałek sznurka, żeby dało się go montować do torby, ramy roweru, itp.

Który głośnik Bluetooth wybrać?

Wybór pozostawiam czytelnikom, choć przyznam, że cenię sobie wysoką jakość wykonania i użyteczność, a przede wszystkim nie lubię zbyt często ładować sprzętów wszelakich.

Sam wybrałbym nietypową, dwuczęściową konstrukcję NEEBo Travel. Nie do przecenienia jest w niej także możliwość pracy jako power banku – doładować można smartfona czy smartwatcha.

Urządzenia do testów docierają do nas dzięki Awangard.

Zapraszamy do komentowania i przesyłania treści za pomocą kanałów społecznościowych. Twórcy najciekawszych komentarzy w danym tygodniu mają szansę otrzymać ciekawe nagrody.

Facebook Comments