IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

ION-Sei – czy można myć zęby bez pasty?

ION-SEI szczoteczka do mycia zębów bez pasty
Maciej Lewczuk

Maciej Lewczuk

ION-Sei to nowoczesna szczoteczka do zębów łącząca w sobie kilka nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają dbać o zęby i dziąsła znacznie skuteczniej niż oferują to urządzenia innych firm.

Smart beauty i smart health

Urządzenia smart beauty i smart health, czyli pozwalające lepiej dbać o urodę i zdrowie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Nowoczesne technologie są doskonale wykorzystywane przy projektowaniu coraz to wymyślniejszych urządzeń. Wyręczają użytkowników ze żmudnych czynności wykonywanych cyklicznie i niemal mechanicznie.

Kilka ciekawych produktów tego typu opisywałem w artykule Urządzenia Smart Beauty dla każdego.

Mechaniczna szczoteczka z delikatnymi silikonowymi wypustkami świetnie oczyszczała skórę i masowała ją, a także znajdujące się pod nią mięśnie. Jej druga strona pozwalała na jeszcze lepszą dystrybucję kosmetyków na skórze, podgrzewając ją za pomocą wibrującej z ultradźwiękową szybkością powierzchni.

Urządzenie do sterylizacji twarzy oczyszczało skórę z bakterii i pozwalało lepiej pozbywać się starego naskórka, jednocześnie pobudzając skórę do wydzielania kolagenu.

Wreszcie różnego rodzaju produkty nasycające wodę wodorem, którego zadaniem było wiązanie substancji niekorzystnie wpływających na zdrowie skóry i pobudzanie jej do regeneracji.

Wiele tego typu wynalazków jest na naszym rynku od niedawna i głównie kobiety, choć i mężczyzn dbających o siebie przybywa, interesują się nimi.
Przyznam, że niektóre urządzenia, których używa żona, zacząłem poznawać, gdy zamieszkaliśmy razem. Razem też testujemy niektóre z tych, które otrzymuję do testów i większość bardzo nam się podoba. Na tyle, że chętnie używamy ich na co dzień, jak niektóre z opisanych powyżej.

Pielęgnacja zębów z chemią

Większość z nas dba o swoje zęby. Jedni myją je regularnie, inni dokładają do tego płukanie płynami, kolejni nitkują i używają irygatorów. Są jeszcze tacy, którzy wkładają je do szklanki i zalewają wodą oraz dodają specjalne środki czyszczące. Nie mniej większość z nas przynajmniej 1-2 razy dziennie je myje.

Tak się składa, że Ci, którzy to robią, używając różnego rodzaju szczoteczek analogowych, rotacyjnych, czy sonicznych, dodatkowo stosuje pasty różnego typu. Pasty mają za zadanie ścierać brud z zębów, pomagać w usuwaniu kamienia nazębnego, odświeżać oddech, a dodatkowo dbać o dziąsła. Nie ma pasty idealnej i zanim znajdzie się odpowiednią dla siebie, mija wiele czasu i sporo pieniędzy wydajemy na tego typu specyfiki. Aby dodatkowo pozbywać się bakterii z jamy ustnej, stosuje się płyny do płukania na bazie alkoholu lub innych chemicznych ingrediencji.

Kiedyś ludzie używali past zrobionych z ziół, popiołu węgla drzewnego, kredy. To wystarczało do czyszczenia zębów. Potem zaczęto dodawać coraz więcej dodatków mających korzystny wpływ na zęby. Wystarczy zerknąć na listę składników past.

Widać obecnie trend dążenia do prostoty. Można znaleźć na rynku pasty, które mają krótki skład i nie zawierają fluoru, który jest dość kontrowersyjnym składnikiem. Jedni twierdzą, że być musi, inni, że szkodzi w nadmiarze.

ION-Sei – skuteczne mycie zębów bez pasty

ION-SEI szczoteczka do zębów

Czy możliwe jest mycie zębów bez pasty? Niby można, ale zazwyczaj dostępne szczoteczki nie poradzą sobie dobrze ani z płytką nazębną, ani z ewentualnymi chorobami dziąseł.

ION-SEI mycie zębów bez pasty

Jest jednak najnowsza szczoteczka do zębów ION-Sei, która radzi sobie z większością problemów dotyczących jamy ustnej i to bez użycia dodatkowych past, płynów, itp.

Szczoteczka do zębów ION-Sei łączy w sobie kilka ciekawych technologii. Jedną z nich jest znana i doceniana przez użytkowników technologia soniczna, która zapewnia 31 000 drgań końcówki na minutę. Dzięki temu woda zamienia się w pianę i bąbelki docierają do przestrzeni międzyzębowych, a także pomiędzy zęby i dziąsła. Szczoteczka oferuje trzy różne tryby drgań, aby można je było dopasować do własnych preferencji.

Nowinką jest użycie diody generującej światło UV, które działa sterylizująco, zabijając bakterie. Światło pada także na płytkę z dwutlenku tytanu, co sprawia, że powstają rodniki hydroksylowe i jony ujemne.

ION-SEI fotokataliza - UV + płytka z dwutlenku tytanu

Kolejną technologią jest tworzenie niewielkiego ładunku elektrycznego. Dzięki wbudowanej w uchwyt płytce przewodzącej tworzy obwód zamknięty: szczoteczka – dłoń – ramię – ciało – jama ustna. Dzięki temu rozwój bakterii w jamie ustnej ulega znacznemu wyhamowaniu, a dodatkowo obecne bakterie są przyciągane do szczoteczki.

Wszystkie te technologie sprawiają, że producent zaleca wręcz mycie zębów bez użycia pasty. Skuteczność wszystkich połączonych technologii zapewnia najwyższą jakość czyszczenia i dbania o jamę ustną użytkownika.

Co więcej, szczoteczki te były testowane klinicznie. Przeprowadzono badania kliniczne z udziałem starszych pacjentów cierpiących na ciężką paradontozę (choroba dziąseł). Wskazały znaczną redukcję płynu dziąsłowego w wyniku zastosowania technologii ION-Sei, w porównaniu z identyczną szczoteczką do zębów gdzie technologia ta została wyłączona.

Informacje o badaniach można pobrać klikając link.

przyciąga bakterie

W laboratoriach potwierdzono także, że technologia ION-Sei sprawiła, że szczoteczki do zębów zachowały sterylność – nie zaobserwowano wzrostu bakterii. Zaobserwowano natomiast rozmnożenie bakterii S.Mutans, gdy nie stosowano technologii ION-Sei.

Szczoteczka kosztuje około 700 zł.

Ja i moja rodzina dbamy o zęby. Używamy szczoteczek sonicznych, wkładek nitkujących, płynów do ust bez alkoholu i irygatora do przestrzeni międzyzębowych. Nie mniej chętnie poużywam wynalazku ION-Sei, żeby sprawdzić, czy faktycznie działa tak dobrze. Wyniki ocenimy wraz ze stomatolog, która zajmuje się zębami moimi i córki. Szczoteczka dotrze do nas dzięki Awangard.

Źródło: ION-Sei, Awangard

Facebook Comments