IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

7 powodów, dla których warto kupić robota sprzątającego

7 powodow dla ktorych warto kupic robota sprzatajacego - tytul
Maciej Lewczuk

Maciej Lewczuk

Pewnie spora część czytających ten tekst zastanawiała się, co może skłonić kogoś do kupna robota sprzątającego. Postaram się przytoczyć 7 powodów, dla których warto go kupić.

Nie starałem się ich wymyślać na siłę. Sądzę, że są to najczęstsze bodźce, które powinny obudzić w człowieku chęć posiadania i korzystania z dobrodziejstw, jakie płyną z korzystania

Brak czasu

7 powodów

Ten argument jest jedną z najczęstszych przyczyn, które pchają nabywcę do kupna robota sprzątającego. Robot ma wyręczyć właściciela w odkurzaniu podłogi, na której zazwyczaj zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Kurz pojawia się też na innych powierzchniach, jak choćby blaty, regały, szafki, krzesła, czy sofy. Nie mniej, to na podłodze, prócz kurzu, zbiera się piasek, okruchy, ziemia, sól, mąka i inne spadające z góry śmieci.

Robot może sprzątać mieszkanie codziennie, nawet po kilka razy. Dobrze ustawiony harmonogram i robot odkurzająco-mopujący zadbają o to, żeby podłoga była wolna od zanieczyszczeń i wręcz lśniąca. Użytkownik tylko raz na jakiś czas musi opróżnić pojemnik ze śmieciami, dolać wody do zbiornika, wymienić i wyprać szmatkę mopującą. Czasem też wytrzeć robota z kurzu i zadbać, aby jego czujniki też były czyste.

Alergie

7 powodów

Alergicy nie lubią odkurzania. Odkurzacze podczas pracy może nie powodują rozsiewania kurzu – mają filtry (HEPA), ale mimo wszystko powodują, że kurz, roztocza i inne alergeny unoszą się z podłogi. Robota można tak ustawić, żeby rozpoczął sprzątanie tuż po wyjściu użytkownika z domu lub na 2-3 godziny przed jego powrotem. Robot odkurzy, a potem zmopuje podłogę, na którą mógł opaść kurz po sprzątaniu. Właściciel wróci do czystego domu, gdy kurz wzniecony przez szczotki opadnie, a mop je zmyje.

Awersja do sprzątania

7 powodów

Ten jeden z 7 powodów jest chyba zupełnie jasny? Nie? A kto uwielbia sprzątać? Są tacy, ale nie należą do licznych. Lenistwo nie popłaca, ale skoro można wyręczyć się przy codziennych porządkach urządzeniem, a tylko czasem odkurzyć półki, blaty i inne meble, to wielu w to wejdzie bez żadnego ale. Robot ze stacją dokującą, która odsysa brud ze zbiornika do dużego zbiorczego worka, pozwala na wyrzucanie śmieci raz na kilka(naście) tygodni. Leniwi mogą zapomnieć o codziennym odkurzaniu na całe tygodnie!

Duży dom lub mieszkanie

7 powodów

Jeśli ktoś ma małe mieszkanie, to sprzątanie podłogi zabiera zazwyczaj kilka(naście) minut. Jeśli jednak przestrzenie są większe, choćby i po 200-250m², to już tak różowo nie jest. Można by rzec, stać kogoś na takie mieszkanie, to może zapłacić komuś za sprzątanie. Pewnie może, ale jeśli chodzi o odkurzanie, to za 1-2 wypłaty sprzątaczki może mieć urządzenie, które odkurzy podłogi, a i mopować często potrafi. Odkurzacze najnowszej generacji mogą też świetnie odnajdywać się na różnych piętrach lub lokalizacjach.

Wiek

7 powodów

Osoby starsze nie zawsze mają siłę, żeby odkurzać w mieszkaniu. Ruszanie rurą odkurzacza sprawia im ból, a przenoszenie ciężkiego odkurzacza nie należy do przyjemnych. W takich przypadkach robot sprawdzi się świetnie. Można kupić go seniorowi, aby ulżyć mu w choćby tej prozaicznej czynności.

Raz na tydzień lub rzadziej opróżnia się pojemnik na kurz, dolewa wody do mopowania i tyle. Seniorzy nie zawsze są za pan brat ze smartfonami, którymi zazwyczaj steruje się robotami. Dlatego w tym przypadku świetnie sprawdzą się urządzenia sterowane pilotem. Za ich pomocą nie tylko można włączać podstawowe funkcje urządzenia, ale i programować harmonogram sprzątania.

Kot, pies i dzieci w domu

7 powodów

Właściciele czworonogów wiedzą, o co chodzi. Koty i psy często zostawiają masę sierści. Sam mam kota, przez co musiałem odkurzać bardzo często, bo nie dało się przejść lub uklęknąć, żeby do garderoby nie przyczepiała się sierść. Robot odkurzy każdego dnia, dzięki czemu żadne kłaki nie będą fruwały, a dzieci będą bawiły się bez narażania się na styczność z sierścią.

7 powodów

Prócz kota, mam też córeczkę. Biega, skacze i ogólnie jest pełna energii. Co chwilę coś potrąci, zrzuci, wysypie. Sól, mąka, koktajle odżywcze, piasek kinetyczny, plastelina, kawałeczki gumki myszki, strużyny z kredek, itp. to u mnie chleb powszedni. Dodać do tego warto piasek, który przyniesie nie tylko na, ale i w butach, kieszeniach, zakamarkach garderoby. Jest tego masę. Robot radzi sobie z tymi śmieciami doskonale. Masz dzieci, kup robota, odetchniesz z ulgą.

Chęć posiadania elementu inteligentnego domu

7 powodów

Osoby, które z technologiami są zaprzyjaźnione i chcą sterować swoim domem zdalnie, kupują różnego rodzaju gadżety do budowy inteligentnego domu. Sterowniki ogrzewania, klimatyzacji, audio i wideo, systemów monitoringu, sterowania piekarnikiem, pralką, itp. Dla nich robot odkurzająco-mopujący, robot myjący szyby, robot koszący trawniki to sprzęt nieodzowny. Po co tracić czas przy codziennych żmudnych czynnościach, skoro można poświęcić kilka do kilkudziesięciu godzin na zaprogramowanie wszystkiego tak, żeby domownikom żyło się lepiej i łatwiej. Takie systemy nie są tanie, jeśli weźmie się pod uwagę całość, ale z czasem odwdzięczą się tym, że zapracowany domownik może poświęcić czas na relaks, rekreację i relacje rodzinne, zamiast skupiać się choćby na prozaicznym sprzątaniu.

7 powodów? Jest pewnie więcej!

Tylko 7 powodów? Sądzę, że powodów dla których warto kupić robota sprzątającego jest zapewne więcej. Nie chcę wymyślać ich na siłę, ale te, które przytoczyłem są dla mnie wręcz oczywiste. Jeśli macie inne i potraficie je dobrze uzasadnić, to proszę piszcie, a postaram się je dodać lub stworzyć nowy tekst.

Źródła: Pexels, Awangard

Zapraszamy do komentowania i przesyłania treści za pomocą kanałów społecznościowych. Twórcy najciekawszych komentarzy w danym tygodniu mają szansę otrzymać ciekawe nagrody.

Facebook Comments