IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

IoT Lab – Rzetelne testy Porównania Porady Nowinki Wiedza techniczna

Produkty do sprzątania prosto z Awangard. Czym się różnią?

Odkurzacze prosto z Awangard

Żyjemy w taki czasach, gdzie nawet sprzątanie przybrało inną formę, niż miało to miejsce kilka lat temu. Technologia pozwala odkurzać, mopować i myć okna bez żadnego wysiłku, wykorzystując automatyczne roboty sprzątające. Ludzie ze sklepu Awangard pracują na tym rynku od dawna i mają do zaoferowania całą gammę produktów, które ułatwiają utrzymanie domu w czystości.

Co mogą zaoferować roboty sprzątające?

Biorąc pod uwagę, jak rozrósł się ten rynek, można spokojnie wymienić min. 3 rodzaje robotów sprzątających: odkurzające i odkurzająco-mopujące podłogi oraz myjące okna. Wśród tych urządzeń znaleźć można roboty tańsze i droższe, ale skupimy się na różnicach, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Jak długo odkurzacz może sprzątać?

Czas pracy urządzenia zależy w dużej mierze od pojemności jego akumulatora i mocy ssącej. Dodatkowo ważne jest to, jaką powierzchnię urządzenie wysprząta po jednokrotnym ładowaniu i  jak długo robot ładuje swój akumulator do pełna.

W większości urządzeń pojemność akumulatora waha się między 2000 – 5200 mAh, a jeśli chodzi o czas pracy to wynosi on zazwyczaj pomiędzy 100 a 240 min. Ostatnią kwestią jest czas ładownia akumulatora “do pełna”, który może wynieść pomiędzy 3 a 6 godzin.

Neebo LaserRoborock s6Neato D7Trifo+VslamTrifoGreyWhite
3200mAh5200mAh4200mAh2500mAh2600mAh2500mAh2600mAh2500mAh
120min150min120min100min130min100min120min100min
4-6h3-4h3h3-4h3-4h3-4h3-4h5h

Ile śmieci zmieści się w robocie?

Kolejnym, dość ważnym, parametrem jest pojemność zbiornika, w którym zbierany jest brud i kurz. Śmiało można powiedzieć, że im większa pojemność zbiornika, tym obsługa jest wygodniejsza – rzadziej trzeba go opróżniać.

Pojemność zbiorników na śmieci waha się między 350 a 700 ml. Gdy mamy model, który również mopuje nam podłogę, to znajdziemy tam dodatkowy pojemnik, do którego wlewa się wodę nasączającą ściereczkę z mikrofibry. Jego pojemność oscyluje między 100 a 370 ml.

RobotNeebo LaserRoborock s6Neato D7Trifo+VslamTrifoGreyWhite
Kurz600ml480ml700ml600ml600ml600ml600ml600ml
Woda360ml100ml -350ml370ml -350ml350ml

Jak robot odnajduje się w przestrzeni?

Robot bez czujników jest jak człowiek bez oczu i uszu. Dzięki nim robot jest w stanie omijać elementy otoczenia, na które nie powinien trafić. Każdy robot ma różne czujki, lecz nie zawsze są one takie same.

Zderzeniowe decydują o tym, że robot obijając się lekko o mebel bądź ścianę automatycznie zmienia kierunek ruchu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest czujnik antykolizyjny, dzięki którym odkurzacz zwalnia i omija przeszkody bez obijania się o nie.

Oprócz tego robot powinien być wyposażony w piezoelektryczny czujnik kurzu, który dzięki impulsom wykrywa bardziej zabrudzone miejsca i urządzenie zwiększa tam moc ssania lub zatrzymuje się na dłużej, by pozbierać wszelkie śmieci.

Ostatnim i chyba najważniejszym czujnikiem jest czujnik schodów, który chroni odkurzacz przed spadkiem ze schodów lub innych krawędzi.

Najnowsze roboty wykorzystują wbudowane kamery lub czujniki laserowe (lidary). Dzięki nim tworzą bardzo dokładne mapy pomieszczeń i optymalnie wybierają trasy sprzątania.

Posprzątasz tam gdzie chcesz

Tańsze modele robotów wykorzystują tylko podstawowe czujniki wspomniane wyżej. Robot jeżdżąc po pomieszczeniu i omijając przeszkody tworzy trasę sprzątania – a w niektórych przypadkach nawet dość szczegółową mapę pomieszczeń, wraz ze wszystkimi przeszkodami, które napotka. Można także wybrać różne tryby sprzątania, w tym programy szybszego lub bardziej ekonomicznego (cichego) odkurzania, wybrać czyszczenie przy krawędziach lub tylko jednego punktu.

Niestety te rozwiązania nie należą do idealnych, ponieważ proste konstrukcyjnie urządzenie często odkurza kilka razy ten sam obszar. Z pomocą idą nowe rozwiązania, który zostały wykorzystane w nieco droższych produktach. Jednym z nich jest optyczny system wizualizacji przestrzeni dzięki wbudowanej kamerze (np: vSLAM lub LDS) lub laser (lidar). Pozwalają one robotowi poznać pomieszczenia i wyznaczyć najlepsza trasę do ich sprzątania. Odkurzacz zna wtedy wielkość pomieszczenia i to, jakie przeszkody go tam czekają. Tym samym można zaprogramować trasę robota tak, aby jak najlepiej spełniał on swoje zadanie – określając pomieszczenie do sprzątania, albo ograniczając przestrzeń, do której urządzenie ma się nie zbliżać.

RobotNeebo Laserroborock s6Neato D7Trifo+VslamTrifoGreyWhite
Vslam(LDS) + + + + + + - -

Filtry cząsteczek – czyste powietrze!

Wysokiej klasy robot sprzątający powinien być wyposażony w filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter), oczyszczający wychodzące z urządzenia powietrze z kurzu, bakterii, a nawet grzybów. Taki filtr jest najbardziej porządny przez alergików i rodziny z dziećmi. Jest on w stanie usunąć nawet 99% zanieczyszczeń z powietrza. W ofercie sklepu Awangard wszystkie urządzenia wyposażone są w tej klasy filtry.

Czekaj, chyba coś ominąłeś!

Roboty mają zaprogramowane algorytmy czyszczenia i zazwyczaj świetnie same sobie radzą przy sprzątaniu. Jeśli jednak użytkownik chciałby sam przejąć kontrolę nad robotem i sam nim sterować ma często do dyspozycji pilota na podczerwień, a w większości przypadków także aplikację mobilną na smartfona.

Aplikacja pozwala na dokładne zaprogramowanie robota do własnych potrzeb, np. ustalenie harmonogramu sprzątania, czyli godziny i dni, w które urządzenie ma sprzątać. Można również wybrać parametry pracy takie jak moc ssania, szybkość, a często także wyznaczyć konkretne pomieszczenie, które ma być posprzątane. Dodatkowo można w niektórych aplikacjach wyznaczyć strefy, do których urządzenie ma się nie zbliżać – choćby zbyt puchate dywany lub miejsca, w których mógłby się uszkodzić.

RobotNeebo LaserRoborock s6Neato D7Trifo+VslamTrifoGreyWhite
Pilot + + - - + - + +
Aplikacja + + + + + + + +

Głośniej się nie da?!

Każdy z nas zna hałas, jaki wydobywa się z tradycyjnych odkurzaczy. Zazwyczaj jest on uciążliwy nie tylko dla operatora, ale także dla osób i zwierząt, które z przebywają w domu.

Na szczęście roboty sprzątające, ze względu na swoją specyficzną konstrukcję, działają znacznie ciszej. Nie należy jednak spodziewać się zupełnej ciszy, gdyż podczas pracy, w zależności od modelu i wybranego trybu pracy, odkurzacze generują hałas na poziomie od 54 do 70 dB. Dzięki aplikacji można ustawić taki harmonogram sprzątania, aby nikomu ten hałas nie przeszkadzał (np. gdy wychodzi się z psem na spacer, dzieci i innych domowników nie ma w mieszkaniu).

Neebo LaserRoborock s6Neato D7Trifo+VslamTrifoGreyWhite
55-65dB54-67dB60dB65dB60dB65dB 55dB65-70dB

Zapomnij o workach!

Żeby nie trzeba było pamiętać za każdym razem o konieczności wymiany worka w odkurzaczu, a także gdy takich worków zabraknie w sklepach, warto pomyśleć o zakupie odkurzacza cyklonowego. Technologia cyklonowa pozwala na odśrodkowe oddzielanie zanieczyszczeń, które osiadających na ściankach zbiornika. Po zapełnieniu wystarczy odłączyć zbiornik od obudowy i opróżnić do kosza na śmieci. Nie ma żadnych worków, nie trzeba ich dotykać, opróżnianie jest higieniczne.

Tradycyjne odkurzacze wyposażone w worki tracą na moc ssącą, gdy worki stopniowo się zapełniają. W odkurzaczu cyklonowym nie ma takiej możliwości, gdyż powietrze przechodząc przez urządzenie nie napotyka większych oporów – siła ssąca pozostaje taka sama aż do zapełnienia zbiornika.

Nie kupujesz nowych worków to i nie wyrzucasz starych, a więc dbasz o środowisko. Mało tego, odkurzacze cyklonowe gwarantują wysoką wydajność kosztem mniejszej ilości prądu w porównaniu z klasycznymi urządzeniami tego typu.

Pojemnik i jego elementy można myć, co dodatkowo wpływa na higieniczność ich użytkowania.

W ofercie Awangard znajdują się odkurzacze marek takich jak NEEBo, Mamibot czy Puppyoo, które wyposażone są w ten system.

Idealne dla alergików

W ofercie Awangard znajdują się także oczyszczacze powietrza. Nowoczesne, ciche, sterowane dotykowym panelem i aplikacją na smartfona urządzenia, są w stanie oczyścić powietrze w pokojach o powierzchni do 15 m2 NEEBo AIR. Otwory w AIR rozmieszczono wokół obudowy, dzięki czemu powietrze zasysane jest w 360° wokół urządzenia. Elementy oczyszczacza są demontowalne, dzięki czemu bardzo łatwo wymieniać filtry, a także utrzymywać całość w czystości. Co więcej, w modelu AIR można stosować olejki eteryczne, dzięki czemu w pomieszczeniu może rozchodzić się dodatkowo przyjemny zapach – polecane dla biur, sklepów, urzędów.

Eh jeszcze te okna…

Nie musisz się martwić, w ofercie Awangard znajdziesz również roboty myjące okna! Są to lekkie, niewielkie urządzenia, które dzięki silnikowi i pompie wytwarzającej próżnię przysysają się do szyby i poruszają się po niej, myjąc i polerując te powierzchnie za pomocą nakładek z mikrofibry.

Aby uchronić urządzenie przed upadkiem z wysokości stosuje się specjalne zabezpieczenia. Pierwszym zabezpieczeniem jest specjalna linka, którą można przymocować do ramy okna lub innego uchwytu, który zapewni, że po przypadkowym odpadnięciu od szyby robot nie rozbije się o podłogę. Drugim jest wbudowany akumulator, który po odłączeniu zasilania zewnętrznego (choćby awaria sieci energetycznej) sprawi, że robot pozostaje przyssany do szyby przez maksymalnie 30 min – rozlegnie się także alarm świetlny i dźwiękowy.

Roboty myjące okna mogą pracować w trybie automatycznym, jak i manualnym, gdy są sterowane za pomocą pilota bądź aplikacji na smartfona.

Sprzęt do testów i porównań dostarczył sklep Awangard.

Przewagi Awangard

Satysfakcja gwarantowana

Każdy konsument nabywający produkt w sklepie internetowym oraz opłacając zamówienie on-line, ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży produktu bez podania żadnej przyczyny w terminie 14 dni od dnia, w którym wszedł w posiadanie urządzenia.

Dodatkowo w ramach programu „SATYSFAKCJA GWARANTOWANA” Klienci do 14 dni mają szansę sprawdzenia wybranego robota ze sklepu Awangard, którego zdecydują się kupić. To oznacza możliwość wyciągnięcia produktu z oryginalnego opakowania, uruchomienia i używania w swoim domu, aby sprawdzić, czy jakość jego pracy odpowiada docelowym potrzebom.

Jeśli Ci się nie spodoba, możesz go zwrócić, a sklep go przyjmie, jeżeli spełnione zostaną określone warunki lub wymienimy go na inny model, który klient wybierze.

Z programu nie mogą korzystać osoby prawne, jednostki organizacyjne, które nie mają osobowości prawnej i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które kupują produkt związany z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową, a także podmioty mające podpisane umowy dystrybucyjne lub inne umowy, których przedmiotem jest dostawa produktów objętych programem.

Gwarancja VIP

Gwarancję VIP można dokupić do pojedynczych produktów z sekcji Robotów hybrydowych, Robotów do mycia okien, Mop, Odkurzaczy pionowych i cyklonowych.

Wyłączone z Gwarancji są akcesoria, zestawy oraz produkty z sekcji Outlet i Gadżety.

Gwarancja jest kupowana wraz z urządzeniem i nie ma możliwości jej późniejszego zakupu.

Zarabiaj z Awangard

Awangard oferuje możliwości współpracy niemal każdemu. Partnerem może zostać każdy przedsiębiorca, który chciałby w swoim sklepie / punkcie detalicznym / na wyspie w galerii zaprezentować produkty z Awangard, a także gdy chcesz, aby te produkty uzupełniły Twoją ofertę promocyjną.

Jeśli chcesz sprzedawać urządzenia z Awangard wśród znajomych, sąsiadów, na prezentacjach, to sklep Awangard zaprasza do kontaktu.

Jeśli jesteś blogerem, influencerem, youtuberem i chcesz sprawdzić w działaniu i zaprezentować na lamach swojego medium recenzję lub zrobić porównanie produktów z Awangard z konkurencyjnymi urządzeniami, to śmiało zgłoś się, a niezwłocznie pojawi się kontakt z propozycją współpracy.

Zapraszamy do komentowania i przesyłania treści za pomocą kanałów społecznościowych. Twórcy najciekawszych komentarzy w danym tygodniu mają szansę otrzymać ciekawe nagrody.

Facebook Comments